Lapsevanemale

Põhimäärus

§ 1.  Lasteaia nimi
§ 2. Lasteaia asukoht ja aadress
§ 3. Lasteaia õiguslik seisund
§ 4. Teeninduspiirkond ja laste vastuvõtu kord
§ 5. Eelarve ja pangakonto
§ 6. Õppekeel
§ 7. Asjaajamise alused
§ 8. Haldusmenetlus
§ 9. Tegevuse eesmärk
§ 10. Ülesanded
Lasteaia ülesanded on:
§ 11. Arengukava
§ 12. Struktuur
§ 13. Laste arv rühmades
§ 14. Õppekava
§ 15. Õppe- ja kasvatustöö korraldus
§ 16. Lapse õigused
Lapsel on õigus:
§ 17. Lapsevanema õigused ja kohustused
Vanematel on õigus:
Vanemad on kohustatud:
§ 18. Lasteaia töötajad
§ 19. Personali koosseisu määramine
§ 20. Konkursi korraldamine ja atesteerimine
§ 21. Personali tööülesanded, õigused, kohustused ja vastutus
1. Lasteaia pedagoogide ülesanne on laste õpetamine ja kasvatamine.
2. Pedagoogid:
3. Lasteaeda teenindav personal:
4. Töötajate konkreetsed tööülesanded, õigused, kohustused ja vastutus määratakse töölepinguga, töötaja ametijuhendiga ja töökorralduse reeglitega kooskõlas õigusaktidega.
5. Töökorralduse reeglid ja töötaja ametijuhendi kinnitab lasteaia direktor käskkirjaga ning teeb need töötajatele teatavaks allkirja vastu.
6. Personalil on keelatud avalikustada lapselt saadud teavet lapse perekonna kohta. Kui on selgunud, et lapse kodune kasvukeskkond on ebarahuldav või kui laps on kehalise, emotsionaalse või seksuaalse väärkohtlemise ohver, on personal kohustatud sellest teavitama lasteaia direktorit, kes vastavalt vajadusele informeerib vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhatajat või lastekaitsespetsialisti või noorsoopolitseid.
§ 22. Lasteaia direktor
1. Lasteaeda juhib direktor. Direktor kannab vastutust lasteaia üldseisundi ja arengu ning rahaliste vahendite õiguspärase ja otstarbeka kasutamise eest, samuti vastutab direktor lasteaiale kasutada antud vara heaperemeheliku majandamise, selle säilimise ning korrashoiu ja sihipärase kasutamise eest.
2. Lasteaia direktor kindlustab lasteaia tulemusliku ja häireteta töö ning lasteaia õppekava, arengukava, üldtööplaani ja kodukorra täitmise, juhib õppe- ja kasvatustegevust koostöös pedagoogilise nõukogu, hoolekogu ning muude organitega.
3. Lasteaia direktor:
4. Lasteaia direktor peab asutuse töökorraldusega tema äraolekul tagama asutuse direktori asendamise.
5. Lasteaia direktori vaba ametikoha täitmiseks korraldatakse avalik konkurss. Avaliku konkursi kuulutab välja ja selle läbiviimise korra kehtestab vallavalitsus.
6. Avaliku konkursi korras valitud direktori kinnitab ametisse vallavalitsus. Töölepingu ametisse kinnitatud isikuga sõlmib, muudab, peatab ja ütleb üles vallavanem.
§ 23. Lasteaia pedagoogiline nõukogu
§ 24. Lasteaia hoolekogu
1. Lasteaia õppe- ja kasvatustegevuse jälgimiseks ja selleks tegevuseks paremate tingimuste loomisele kaasaaitamiseks on lasteaial hoolekogu.
2. Lasteaia hoolekogu koosseisu kinnitab vallavalitsus.
3. Vallavalitsus nimetab hoolekogu koosseisu isiku, kes jälgib lasteaia tegevuse vastavust Rõngu valla huvidele. Lasteaia iga rühma vanemad valivad õppeaasta algul hoolekogu koosseisu oma esindaja.
4. Direktor esitab hoolekogu koosseisu vallavalitsusele kinnitamiseks ühe kuu jooksul õppeaasta algusest arvates.
5. Hoolekogu valib enda hulgast esimehe ja aseesimehe. Hoolekogu koosolekud toimuvad vähemalt üks kord kvartalis hoolekogu esimehe või direktori ettepanekul. Koosolekud protokollitakse.
6. Hoolekogu:
§ 25. Lasteaia vara
§ 26. Rahalised vahendid
1. Lasteaia eelarve tuludeks on eraldised:
2. Laste toidukulu lasteaias katab lapsevanem või hooldaja, vastavalt võimalustele osaleb toidukulude katmises ka vallavalitsus. Lapse toidukulu päevamaksumuse otsustab hoolekogu ja kinnitab direktor.
3. Muude kulude osaliseks katmiseks vanemate poolt kaetava määra kinnitab volikogu ja see ei või ületada 20% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast.
4. Lasteaia raamatupidamist peetakse vallavalitsuse kaudu.
5. Järelevalvet lasteaia majandustegevuse, varade ja eelarve kasutamise üle teostab Riigikontroll, volikogu revisjonikomisjon ja vallavalitsus.
§ 27. Aruandlus
§ 28. Järelevalve
§ 29. Lasteaia ümberkorraldamine, ümberkujundamine ja tegevuse lõpetamine
§ 30. Lasteaia põhimääruse kinnitamine ja muutmine
§ 31. Määruse jõustumine
§ 32. Kehtetuks tunnistamine

Päevakava

7:00-8:45

Laste saabumine, mängimine, vaba tegevus

8:45-9:15

Hommikusöök

9:15-12:15

Õppe- ja kasvatustöö läbi mängu, õuemängud ja
jalutuskäigud.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti liikumistund kell 10:00.

12:15-12:45

Lõunasöök

12:45-15:00

Ettevalmistus puhkamiseks, lõunauinak

15:00-15:50

Mängimine, vaba tegevus

15:50-16:20

Õhtuoode

16:20-19:00

Mängud toas ja õues, mänguasjade korrastus ja koju minek

Info

Lasteaia kodukorra koostab direktor ja esitab selle kinnitamiseks lasteaia hoolekogule. Kodukord on lastele, vanematele ja lasteaia töötajatele kohustuslik.

KODUKORRA ALLKIRJASTAVAD NII PERSONAL KUI LAPSEVANEMAD
LAPSE LASTEAEDA TOOMINE, PUUDUMINE JA KOJU VIIMINE
LAPSE TERVIS
TURVALISUSE TAGAMINE
RIIETUS
MÄNGUASJAD JA SÜNNIPÄEVADE TÄHISTAMINE
KOOSTÖÖ JA INFO EDASTAMINE
KODUKORRA MUUTMINE

Meeldivat koostööd soovides,

Vasalemma Sajajalgsepere

Vasalemma Lasteaia Sajajalgne (edaspidi lasteaed) arengukava määrab lasteaia arengu põhisuunad, valdkonnad ja tegevuskava viieks aastaks ning arengukava uuendamise korra. Arengukava on aluseks iga-aastaste tegevuskavade koostamisel ja eesmärkide seadmisel. Arengukava eesmärgiks on tagada õppeasutuse järjepidev areng ja määratleda sise – ja väliskeskkonna analüüsi abil peamised arengusuunad. Arengukava lähtub Koolieelse lasteasutuse seadusest ja teistest haridusvaldkonna õigusaktidest, asutuse põhimäärusest, eelmisest arengukavast aastateks 2016-2020, lasteaia sisehindamise aruandest, lasteaia õppekavast ja Lääne – Harju valla arengukavast 2019-2030.
Arengukava koostati koostöös pedagoogilise nõukogu, lasteaia hoolekogu ja teiste lasteaia töötajatega.
Arengukava koosneb sissejuhatusest, stardiplatvormist aastal 2020, õppeasutuse tegevust mõjutavatest teguritest, visiooni, missiooni ja põhiväärtuste kirjeldustest, peamiste arengusuundade ja eesmärkide kirjeldusest 2021-2025 ning arengukava muutmise ja kinnitamise korrast

Vasalemmas on lasteaed tegutsenud aastast 1945. Praegune lasteaia hoone kohandati lasteaiaks 1980. aastal. Põhjalik renoveerimine teostati aastal 2005. Lasteaias on kaks liitrühma ja kohti 36 lapsele. Asutuses töötab direktor, 5 lasteaiaõpetajat, 2 lasteaiaõpetaja abi, tervishoiutöötaja, majahoidja ja kokk. Aastast 1995 on lasteaia täituvus olnud 100 %. Lasteaia teeninduspiirkond on valla haldusterritoorium. Lasteaia õppe- ja kasvatustegevus toimub eesti keeles.
Lasteaia rühmades on loodud tänapäevane ning turvaline õpikeskkond. Kasutusel on lapsest lähtuva pedagoogika põhimõtted. Õppe- ja kasvatustöö planeerimisel ja rakendamisel toetutakse alushariduse riiklikule õppekavale, lasteaia arengu-, tegevus- ja õppekavale, arvestades õppeaasta prioriteete. Lasteaeda ümbritsev looduskeskkond annab head võimalused õppimiseks õues ja liikumistegevusteks. Lastevanemate rahulolu hinnatakse tagasisideküsitluste, arenguvestluste ja individuaalsete vestluste kaudu. Lastevanemate hinnang lasteaia tööle on positiivne. Tunnustatakse personali tööd, kasvukeskkonda, erinevaid õppekäike, teatrikülastusi ja ühisüritusi.

JUHTIMINE JA KOOSTÖÖ
PROFESSIONAALNE ARENG
IGA ÕPPIJA TOETAMINE
NÜÜDISAEGNE ÕPIKÄSITUS
LASTEAIA TEGEVUST MÕJUTAVAD TEGURID
PÕHIVÄÄRTUSED, MISSIOON, VISIOON
SÕBRALIKKUS
HOOLIVUS
MEESKONNATÖÖ
LOOVUS
MISSIOON
VISIOON
JUHTIMINE JA KOOSTÖÖ 2021-2025
PROFESSIONAALNE ARENG 2021-2025
IGA ÕPPIJA TOETAMINE. 2021-2025
NÜÜDISAEGNE ÕPIKÄSITUS 2021-2025
ARENGUKAVA KINNITAMINE JA MUUTMINE